2 romány ideálne na dlhé zimné večery

moderné romány

Horúci čaj alebo čokoláda, huňatá deka, sviečka a kniha. Ideálny večer, však? Pre mňa určite a predovšetkým v zime. Ak hľadáte knihu, ktorá by vám spríjemnila chvíle pred spaním, prichádzajúce voľno, či vianočný darček, mám pre vás hneď dva skvelé tipy: 

Titul so zvláštnym názvom od Kerstin Gier, nemeckej autorky, s ktorou som sa stretla prvý raz a do knihy Na druhej strane je tráva zelenšia sa zamilovala na prvé písmenko.

Príbeh Kati, ktorej vo vzťahu s manželom Felixom niečo chýba, na začiatku pripomína vznikajúci milostný trojuholník. Všetko sa začína „nevinnou“ smskou, ktorú Kati omylom pošle Mathiasovi (mužovi, čo prvý raz stretla v ten deň v Berlíne) a uvedomí si, že sa jej páči viac akoby mal. V jednej chvíli som si povedala, že určite viem, ako sa to celé skončí a vtedy autorka prekvapilaZasiahol osud a dal Kati novú šancu, vrátil jej posledných 5 rokov, ktoré mohla prežiť znova. Inak.

Kniha je veľmi vtipná, pútavo napísaná, obsahuje krásne myšlienky, nehovoriac o rôznych citátoch slávnych, ktoré ju pretkávajú a ozvláštňujú.  Kerstin Gier nás tak privádza k uvažovaniu o tom, čo by sme robili, ak by…  sa nám stalo to, čo hlavnej hrdinke? Ak by sme jednoducho dostali novú šancu prežiť pár rokov znova? Bol by náš cieľ rovnaký a zmenila by sa len cesta? Alebo by náš život vyzeral úplne inak?

moderné romány kerstin gier

Odporúčanie: Knihu odporúčam všetkým ženám a vlastne aj mužom. Či už na dlhý zimný večer alebo dovolenku. Autorka má veľmi ľahký a hravý štýl, ktorým si ma získala… a určite si získa aj vás. PS: Hlavnú hrdinku je nemožné nemilovať.

moderné romány karin krausová

„Termín materská dovolenka určite vymyslel nejaký chlap…“ píše Karin Krausová, a hoci som s dieťaťom sama nestrávila viac ako dve hodiny, s autorkou musím súhlasiť. Slovo dovolenka je v tomto spojení použité (pravdepodobne) ironicky.
Kniha Otecko sa postará nám vtipne predostiera príbeh mladého manželského páru Artúra a Bely s malým synčekom Matiasom, ktorým sa nečakane skomplikuje život. Artúr je dočasne bez práce a ostáva na materskej. Bele sa naskytne príležitosť a do práce sa vracia sama… fyzicky. Duchom, mysľou a najradšej aj telom by ostala doma s Matiasom a nenechávala ho na pospas otcovi. Autorka veľmi trefne popisuje situácie, ktoré sa bežne dejú v domácnostiach, kde sa ockovia starajú o deti (či už dlhodobejšie, alebo len chvíľkovo). Muž a menenie plienok, muž a varenie, muž a choroba. Situácie vychádzajú z bežného života, sú podávané veľmi humorne, vďaka čomu sa kniha číta veľmi ľahko.
Odporúčanie:  Autorkin štýl je veľmi chytľavý a s dávkou humoru podáva tému, ktorej sa muži stále tak trochu bránia. Vrelo odporúčam maminkám, budúcim maminkám alebo oteckom v zácviku.
Obe knihy vyšli vo vydavateľstve MERIDIANO-press v edícii Moderné romány v roku 2016 a môžete si ich kúpiť tu.
*ďakujem vydavateľstvu MERIDIANO-press za knihy poskytnuté v rámci spolupráce

moderné romány
Čítali ste niektorú z kníh? Ak áno, napíšte mi do komentárov svoje dojmy alebo svoje tipy na zimné čítanie? 
S láskou
Daniela
6 Comments
  1. To je paráda, přesně něco takového, jako jsou tipy na knihy, potřebuji! 🙂 Těžko říct, kterým románem bych začala raději, taky naprosto miluju takové ty lehce pojaté příběhy a odlehčující situace, ráda se zasměju!

  2. Na druhej strane je tráva zelenšia vyzerá celkom zaujímavo, ale ešte som sa ani s jednou nestretla v Paláci. Už za dva dni, čo pracujem mi na zoznam pribudlo minimálne 15 kníh. A vďaka tebe ďalšie dve. Keby len času bolo viac… :-).

  3. Myslím, že ich tam všetky máte 🙂 cez Vianoce vás navštívim a popozerám, čo ešte pekné z tohto vydavateľstva tam je 🙂 Ale Alíííí… čas na čítanie musí byť vždy 😉

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *