4 dôvody, prečo používam prírodnú kozmetiku

14. apríla 2017
O prírodnej kozmetike som na blogu napísala už litánie, ale tento článok si predsa len nemôžem odpustiť. Prírodnej kozmetike som verná už viac ako dva roky, takže môžem porovnať svoju pleť pred a po… Prečo green beauty? Lebo…
problémy neskrýva, pomáha ich riešiť…
Prechod na prírodnú kozmetiku pre mňa znamenal vyriešenie problému mastenia sa T-zóny. Vyskúšala som všetky rôzne dostupné, predražené vychytávky od Macu, Benefitu na minimalizáciu pórov, zmatňovanie T-zóny a nikdy mi nič nepomohlo. Vždy sa mi tvár po dvoch-troch hodinách začala nepekne lesknúť.
S prírodnou kozmetikou sa to nestáva. Nemám mastnú T-zónu, nemám lesklé čelo, ani viditeľné póry. Ako to? Ráno používam ružovú vodu, ktorú miešam s pleťovým olejom. Následne na zmatnenie gél aloe vera a Zao púder.
bez chémie
Prírodná kozmetika je pre mňa tá, ktorá neobsahuje škodlivé chemické látky. Nielen žiadne parabény, silikóny, sls alebo všetkých nám už dobre známych strašiakov, ale aj tie ostatné chemické farbivá, alergény, o ktorých si myslíme, že bez nich kozmetika byť nemôže.
Ibaže môže… a aj poriadne kvalitná.
 
cruelty-free
Prírodná kozmetika a cruelty-free by mali ísť ruka v ruke. Nie všetci výrobcovia majú certifikáciu HCS ako 100% pure alebo Zao, no častokrát stačí napísať email alebo pogoogliť a zistiť, ktorým značkám sa dôverovať dá.
PS: Dôverujem malým lokálnym výrobcom na Slovensku.
PS2: Neverím tvrdeniam kozmetických značiek, ktoré na svojich stránkach píšu, ako sú proti testovaniu na zvieratách a pritom svoje výrobky veselo vyvážajú do Číny, kde je testovanie na zvieratách povinné (áno, presne YR).
šetrná k životnému prostrediu
Prírodná kozmetika je šetrná nielen k nám, našim vlasom, pleti, telu, ale aj k životnému prostrediu. Častokrát má recyklovateľné obaly, peelingy neobsahujú plastové guľôčky, ale kávu, cukor, či soľ. Obľúbila som si značku Zao, ktorá má bambusové obaly a možnosť doplnenia výrobkov…
Prečítaj si aj: 

Love// Daniela
find me on instagram:

@daniela_slavik

You Might Also Like

6 komentárov

 • Reply Ali Cajazpalaca 14. apríla 2017 at 10:40

  A preto si k tebe chodím pre inšpiráciu a tipy na kozmetické výrobky. Predtym ma zloženie veľmi nezaujímalo no s príchodom môjho syna som ei viac začala uvedomovať že záleží nielen na tom čo jem ale aj čo si na seba mažem 🙂

 • Reply Johanka 14. apríla 2017 at 17:30

  Jsem ráda, že jsem našla další "zelenou" blogerku, sama jsem se rozhodla úplně překopat svou mejkapovou rutinu, stejně tak starostlivost o pleť – sice zatím s více méně horšími výsledky, ale dělám na tom :D.
  Takže insirace se vždycky hodí :).

 • Reply Blogerka Zuzka 15. apríla 2017 at 20:02

  Super článok, Dani 🙂 Je veľká škoda, že aj niektoré značky, ktoré sa tvária prírodne, v skutočnosti s prírodou majú pramálo spoločné, napríklad také Alverde v peelingu tie guľôčky má plastové a pritom je to asi jedna z prvých značiek, po ktorej ženy siahajú, keď sa rozhodnú prejsť z chémie na prírodu. Ja osobne čím ďalej tým viac pociťujem túžbu a potrebu naučiť sa vyrábať si vlastné produkty, ktoré by boli presne na mieru mne a mojej pleti/vlasom/telu… Zatiaľ je to len hudba budúcnosti, ale jedného dňa sa tomu snáď začnem venovať naplno.

 • Reply ►Nadush 17. apríla 2017 at 8:47

  Skvelé tipy! Vždy radšej stavím na túto kozmetiku 🙂
  my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

 • Reply Maris Novotná 17. apríla 2017 at 12:53

  Zatím jsem používala pouze šampony z přírodní kosmetiky a rozhodně je to dobrá věc 🙂
  Maris Novotná

 • Reply Gabrielle RoseBonniee 5. mája 2017 at 18:31

  Ja som ani len netušila, že testovanie na zvieratkách je niekde aj povinne zakotvené v zákone .. Ty vole, to je sila .. Až mi prišlo zle.

 • Komentáre

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.