6 zero waste essentials, ktoré používam denne

6 zero waste essentials, ktoré používam denne
Ahoj! Rada by som vám dnes predstavila svoje kúpeľňové stálice, zero waste vecičky. Väčšinu z nich mám v kúpeľni už dlhšie, niektoré z nich však pribudli len pred pár mesiacmi a už si bez nich neviem predstaviť život.

Kokosový olej je môj pomocník pri starostlivosti o pokožku, zúbky a dokonca aj pri odličovaní. Obľúbila som si ho v kombinácii s čajovníkovým olejom, ktorý po kvapkách pridávam do zubnej pasty (návod tu).

Zuby si už viac ako rok čistím bambusovou zubnou kefkou. Sprvu mi pripadala divná, ale… keď sme sa skamarátili, inú nechcem. Navyše je v prírode rozložiteľná.
Pred pár mesiacmi som prestala používať odličovanie tampóny a začala som hľadať alternatívu. Našla som túto morskú hubku, ktorá je skvelá. Mám ju mesiac a ešte dva by mala podľa návodu slúžiť.
Marocký íl alebo lávová zem, ktorú používam miesto šampónu… Aplikácia je jednoduchá, vlásky skvele umyje a neškodí životnému prostrediu.
Pleťové oleje a najnovšie táto pleťová kúra od Modrej púpavy, ktorá zatiaľ nesklamala. Nádherne vonia, skvele sa vstrebáva a pleť vyživuje.
A čo vaše zero waste kúpeľnové nevyhnutnosti?

PS: Určite ste si všimli, že aj ja som sa zapojila do Blogera roka 🙂 Ak máte Flung out of space radi, podporte ma tu svojim hlasom 🙂 Budem vám neuveriteľne vďačná.
Love// Daniela
find me on instagram:

@daniela_slavik

10 Comments
  1. Zajímavé věcičky. Do tajů přírodní kosmetiky se teprve velmi pozvolna dostávám, ale rozhodně je to zajímavé téma.

  2. Len pred nedávnom som sa začala vážnejšie zaujímať o zero waste a začala som premýšľať, ako ho začať aplikovať vo svojom živote . A v tvojom článku som natrafila na zopár vecí, o ktorých som ani netušila, že by mohli byť takou skvelou a ekologickejšou náhradou! 🙂

  3. Len pred nedávnom som sa začala vážnejšie zaujímať o zero waste a začala som premýšľať, ako ho začať aplikovať vo svojom živote . A v tvojom článku som natrafila na zopár vecí, o ktorých som ani netušila, že by mohli byť takou skvelou a ekologickejšou náhradou! 🙂

  4. O použití mořské houby na odličování jsem neměla ani tušení, ale ráda bych to zkusila.. I když k tomu mám momentálně trochu odpor, jelikož se vlastně jedná o živočicha a trochu mi to jde proti srsti, nevím.. Každopádně se chystám cestovat a i proto se mi to zdá praktičtější, plus mi vždycky je líto, kolik odličovacích tamponků člověk musí použít – je to strašné plýtvání. Asi si zkusím tu houbu pořídit. A můžu se zeptat, to používáš na odličování jenom ten kokosový olej? Já s ním nemám žádné zkušenosti, ale pokud se jedná navíc o produkt, který se dá využít na víc věcí, tak bych nad ním uvažovala.

    Každopádně, jsem ráda, že jsem na tvůj blog narazila, moc se mi líbí 🙂

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *