Ako mať viac energie po celý deň?

5. mája 2016
prečo-som-sa-stala-vegankou

Nevieš si predstaviť deň bez kávy? Ja áno. Kávu som nikdy nepila a myslím, že ani nezačnem (samozrejme nič proti). Mám iné triky ako ostať svieža a udržať si energiu celý deň. 

Raňajky
Ráno si väčšinou doprajem niečo sladké a zdravé. Väčšinou jem ovocie, smoothie, pohánkovú kašu alebo detskú výživu (: Hlavné je, aby mi prvé jedlo dňa energiu dodalo a nie vzalo.
energy all day pohánková kaša
Pitný režim
Nie nadarmo sa hovorí, že človek by mal vypiť minimálne 3 litre denne. Ráno začínam matcha čajom alebo citrónovou vodou a počas dňa pijem väčšinou bylinkové čaje alebo čistú vodu.
Pred nedávnom som vyskúšala čierny čaj s malou lyžičkou kokosového oleja a neviem si ho vynachváliť. Kokosový olej zjemnil chuť čierneho čaju a dodal mi energiu.
energy all day čaj tea
Ovocie 
Bez čerstvého ovocia si neviem predstaviť deň. Často si so sebou do školy beriem banány alebo jahody, aby som neostala hladná, mrzutá alebo zaspatá.
Čokoláda
Kúskami horkej čokolády si pomáham hlavne v utorky v škole alebo pri učení na skúšky. Je to fakt zázrak… A odkedy som si zvykla na horkú čokoládu, neprahnem po mliečnej tak ako kedysi.
Pohyb
Veľakrát vie prechádzka so psíkom alebo krátky beh ráno príjemne nabudiť. Zo skúseností viem, že aj 10minútovka športovania ráno je skvelá.
A aké sú vaše triky na udržanie a dodanie energie počas dňa?
S láskou
Daniela

You Might Also Like

3 komentáre

 • Reply Aneta Krátká 4. apríla 2017 at 12:33

  Nejhorší na tom, je že tohle všechno vím a stejně to nedodržuju:(:D a pak se divím, že jsem pořád unavená…
  One blondie life

 • Reply Gabrielle RoseBonniee 4. apríla 2017 at 16:52

  Ja si svoje ráno bez raňajok predstaviť ani neviem. Je mi potom neskutočne zle 🙁

  Pitný režim dodržiavam, denne vypijem aj viac ako 2,5 l čo je celkom slušné na to, že niekedy som vodu nemohla ani cítiť a tiež mi z nej bolo "plano" 😀

  Ovocie a čokoška – to je jasné ♥ Ale cvičenie ráno. Toto nie. Najradšej cvičím poobede alebo podvečer. Ráno nemôžem, pretože sa cítim ešte viac zle, je mi blbě od žalúdka a cítim sa malátne o.o Divné.

  Pekné tipy 🙂

 • Reply Radka 4. apríla 2017 at 21:54

  Taky jsem čajový člověk, kávu piju velmi zřídka, ale rozhodně s ní nezačínám den. Osvědčil se mi po ránu zelený čaj. Na kaše po ránu jsem naopak nikdy nebyla, ale mohla bych to někdy alespoň zkusit, schválně jak se budu cítit. Většinou snídám müsli s jogurtem, případně nějaké pečivo. Ale v případě učení na zkoušky jím vlastně pořád a všechno 😀

 • Komentáre

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.