Greenbeauty: Arganový olej Sagrada Natura

24. novembra 2016
arganovy-olej-sagrada-natura
Arganový olej nazývaný aj tekuté zlato je pleťový a vlasový zázrak. Predtým, ako som začala testovať Arganeol od Sagrada Natura, som argánový olej skúšala a vôbec mi nepripadal nejak extra zázračný… možno to bolo zložením (nepamätám si, či šlo o 100% bio arganový olej alebo značkou). Ale toto je o inom.
Arganeol je 100% argánový olej v biokvalite s certifikáciou Ecocert a CPK-bio. Má neutrálnu vôňu s kávovým podtónom (ale iba pre mňa, priateľka povedala, že v ňom kávu vôbec necíti). Fľaštička je z tmavého skla s aplikátorom, vďaka ktorému je nanášanie ľahšie. Argánový olej používam ráno a občas aj večer ho vystriedam so šípkovým a po 3 týždňoch testovania prišla nadšená fáza. Počas prvého týždňa to však nevyzeralo ružovo, pleť som mala vysušenú a objavila sa aj drobné začervenanie v oblasti spánku. Tento stav však prisudzujem stresu, ktorý je vďaka škole na dennom poriadku, a zmene počasia. Potom nastalo upokojenie a moja pleť sa pomaly vrátila do normálu. Po troch týždňoch môžem skonštatovať, že je skvelý, hydratuje, vyživuje a upokojuje. Má protiekzamatické účinky, redukuje tvorbu kožného mazu, takže je vhodný aj na mastnú pleť.
Je skvelý nielen na tvár, ale aj na vlasy – vysušené končeky alebo vlasy bez lesku a na nechty – posilnenie a vyživenie.

Výhody:
– prírodný produkt
– certifikácia
– hydratačné, anti-aging, vyživujúce účinky
– použitie na pleť, vlasy, nechty
– vhodný aj na ekzematickú pleť

Nevýhody:
– nenašla som

Odporúčanie: Ak hľadáte pre svoju pleť niečo lepšie, odporúčam. Cena je síce vyššia, ale zodpovedá kvalite.

*ďakujem eshopu sagrada-natura.sk za produkt v rámci spolupráce
Používate arganový olej? A máte už nejaké skúsenosti so značkou Sagrada Natura?
S láskou
Daniela

You Might Also Like

Nik nekomentoval

Komentáre