Intimita lúčiaceho sa leta

20. septembra 2017
leto

Milujem chladné rána. Presne tie rána, ktoré ešte nepatria jeseni, ale zároveň leto nad nimi stratilo moc. V jedno také som vyšla z bytu, prešla pár krokov a uvedomila si, že ten krásny pocit je opäť tu.

Toto leto zmenilo veľa. Veľa vzalo, omnoho viac dalo a naučilo. Dnes, keď nás astronomické leto už s istotou opúšťa a z okna
hľadím na dážď, ktorý bozkáva markízy, som sa rozhodla napísať o svojom lete.

Veľa vzalo, omnoho viac dalo a naučilo. Dnes, keď nás astronomické leto už s istotou opúšťa a z okna hľadím na dážď,  som sa rozhodla napísať o svojom lete.

Tohtoročné leto mi ukázalo, že človek je to, na čo myslí. Ak sú jeho myšlienky pozitívne, bude taký aj život. Ak sú opradené strachom, presne taká je aj budúcnosť.

hirax-baricak-slabikar-stastia

Jedla som pizzu… veľa pizze. Toooľko pizze, že by bolo výhodné investovať do pizza pece.
Nebola som vo Florencii, ale vo Viedni na krásny víkend.
Asi stokrát som si vypočula Affection v noc, keď som si robila veľké prázdninové plány. Travertinová
terasa domu u krstnej sa leskla júlovým dažďom, všetci už spali, len ja som viedla jeden zo svojich
dlhých letných rozhovorov naplnený bezstarostnosťou.

Bola som veľa sama. Viedla som so sebou dlhé rozhovory, pýtala som sa samej seba, čo chcem, čo nechcem, čo som urobila zle, čo by som mala urobiť inak a počúvala sa.

Dospela som k názoru, že je úplne v poriadku byť na chvíľku bez inšpirácie, bez chuti tvoriť, bez chuti do hocičoho… lebo aj také okamihy k životu patria. Nie sú to len chvíľky, kedy sa cítime malí a stratení vo veľkom svete, alebo kedy nám stačí len tak plakať nad klávesnicou v nádeji, že riadky, ktoré napíšeme niekto pochopí… sú to aj chvíľky, ktoré nám pomáhajú rásť a silnieť.

Dopriala som si čas. Dovolila som si chvíľku nerobiť nič.

Veľa som čítala… a aj tak nestihla prečítať všetko, čo som chcela.

Spoznala som vílu a zistila som, čo je to bájne „tu a teraz“.

san-domenico-košice

Nebola som vo Florencii, ale vo Viedni na krásny víkend.

Ale to bolo predtým… Predtým, ako som zistila, že takmer nič z toho sa nesplní, no aj napriek tomu, to budú krásne mesiace…

tienohry

A aké bolo vaše leto?

s láskou

daniela_slavik

You Might Also Like

4 komentáre

 • Reply Janka Bianka 20. septembra 2017 at 12:42

  Moje leto bol veľmi dobré, bola som na mnohých menších výletoch a dovolenkých, zažila svoj prvý let lietadlom a splnila si postupne mnohé sny. Tiež ma premáhala vlna nekreativity, jeden vzťach sa mi rozpadol, ale asi to tak malo byť. Beriem to tak, že príde niečo nové, otriasla som sa z toho a momentálne ma už opäť chytá radosť a chuť do života. Celkovo som si však leto užila, toto počasie ma nejako extra nenadchýna ale viem, že patrí k životu.

 • Reply Radka 21. septembra 2017 at 21:10

  Tvá slova a fotky jsou vždy tak kouzelné 🙂 Já chladná rána naopak nemusím, ale sledovat déšť za okny s čajem a knihou v ruce, to je ideální představa. Moje léto taky přineslo mnoho nového, mám teď o dost jiný život, ale to ty po škole jistě taky. Snad se daří.

 • Reply Karolína 23. septembra 2017 at 12:26

  O môj bože, píšeš tak nádherne tvoje slová hovoria úplne zo srdca a úplne som sa dokázala vžiť do tvojej situácie. Myslím, že sa budem na tvoj blog musieť vraciať častejšie lebo tvoje slová ma neskutočne povzbudili:)

 • Reply Meet My Lovely World 30. septembra 2017 at 21:45

  Já jsem si léto užila. Poznala jsem i nová místa a zažila nějaká ta nová dobrodružství. Škoda, že už skončilo. Taky jsem přečetla několik knížek, ale né tolik, kolik bych chtěla 🙂

 • Komentáre

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.