Keď je luxus len ilúziou šťastia

15. septembra 2017
luxus-iluzia-stastia

Pred týždňom mi takto v piatkový večer zavibroval mobil. Na displeji sa objavilo tvoje meno. Mali sme dohodnuté stretnutie. Pamätala som si, hoci si vždy tvrdila, že som zábudlivá a musíš mi to pripomínať. Tentokrát som na teba myslela o čosi viac. Chcela som počuť, ako sa ti darí, ako rastie dcérka a dúfala som, že tvoj vzťah nabral opäť ten správny smer.

Zdvihla som.

Moje veselé „ahoj“  si opätovala pár vetami s podtónom smútku prelínajúcim sa s hnevom na neho. V mysli som si ihneď poupravila idealistické  obrazy  o večernom stretnutí. Nakoniec si zakončila telefonát otázkou a malým pozvaním do vášho nového bytu. Veľmi milo si ma prekvapila, takže som sa začala znova tešiť.

Keď si odomkla dvere, ostala som stáť na prahu v nemom úžase. Pochopila som, že v ten večer boli akékoľvek slová zbytočné. Slovo byt nevystihovalo ten obrovský priestor, kde žijete. A čokoľvek, čo odznelo potom, malo ostať nevyslovené. Nemali ste sa hádať. Aspoň nie predo mnou.

Byt to bol síce nádherný, obývačku zdobilo množstvo kvetín, kúpeľňu vírivka, terasu výhľad na osvetlené mesto, detskú izbu množstvo hračiek, spálne zas ozvláštnili vintage toaletné stolíky,  na ktorých sa vynímali fotografie dokonale šťastnej rodiny. Ale mal dve spálne.

Tvoju a jeho.

A medzi nimi stál múr. Múr vybudovaný z výčitiek, nevyjasnených situácií, hádok tiahnúci sa kdesi vysoko. Múr, na ktorý sa zdala aj láska prikrátka.

V tej chvíli som si spomenula na tvoju šťastnú tvár, keď sme si pred rokom prezerali katalóg nábytku. Boli v ňom predražené francúzske, talianske a slovenské sedačky, prezdobené stolíky, dizajnové kuchynské stoličky, tapety od výmyslu sveta… znamenia luxusu, ktorý, ako si si naivne myslela, mal znamenať šťastie.

*príspevok je voľným pokračovaním článku Redefinícia úspechu

s láskou

daniela_slavik

You Might Also Like

2 komentáre

  • Reply Lady Lenna 15. septembra 2017 at 19:50

    Pěkný článek k zamyšlení, ono k čemu je luxus, drahé věci a tak, když nemá člověk zdraví, lásku, štěstí… to si člověk za peníze nekoupí a žádný luxus mu to nenahradí.

  • Reply Erin Zelenakova 3. októbra 2017 at 16:15

    Az mi preehli zimomriavky po tele … v par vetach vystihnuty bezny omyl .. nahradzania praveho iba iluziou.

  • Komentáre

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.