Letné hygge: Ako na to?

19. júla 2017
u-dobrozruta

Ak sa povie hygge, väčšina z nás si predstaví atmosféru jesene, horúci čaj, knihu alebo príjemný rozhovor v kaviarni a za oknom padajúce snehové vločky. No žiť hygge sa dá v každom ročnom období.

Veď aj v lete sa dá spomaliť, vychutnať si prítomnosť daného okamihu a uvedomiť si, že máme neskutočné šťastie. 

Ako na letné hygge, aj keď sa teplota na teplomery šplhá vyššie, ako by sme chceli?

Piknik s priateľmi

Slnko vo vlasoch, blankytné nebo nad hlavou, korálkové náramky, boho top a jeansové kraťasy… s najlepšími priateľmi a skvelým jednom, bez hluku veľkomesta obklopená prírodou. To je hygge. Znie to až nereálne krásne, však?

Ak máte do prírody ďaleko, môžete urobiť menší kompromis a využiť najbližší park. Tiež to robím. S milovanou chodíme každú sobotu do sadu Janka Kráľa vypočuť si klasickú hudbu, chvíľku len tak sedieť na deke, mlčať a vychutnávať si to, čo si prinesieme… ovocie, koláčik alebo limonáda. Nie je to piknik v pravom zmysle slova, ale čarovnú atmosféru rozhodne má.

letne-hygge

letne-hygge

Čerstvé kvety 

Ruže, pivonky, či poľné krásky k letu jednoducho patria. Nemusím vám hovoriť, že krásne oživia interiér a rozjasnia tvár každej žene.

pivonky jún

letne-hygge

Dlhá prechádzka & pohár vína vo dvojici

Znie to ako ideálne rande, ale pokojne to môže byť len neplánovaný večer osamote s človekom, ktorého milujeme. Dlhé prechádzky popri Dunaji s milovanou som si obľúbila už v jari a zakončiť ju pohárom kvalitného vína… je jednoducho letné hygge.

Drobné radosti

Byť šťastný je o aj o tom, že robíme niečo, čo milujeme… Nájsť si chvíľku čas na seba a svoje hobby, sadiť kvety, štrikovať, bicyklovať sa alebo len pred spaním prečítať zopár strán novej knihy nám v tom pomôže.

but-first-tea

Ako si v lete užívate hygge vy?

S láskou

@daniela_slavik

You Might Also Like

9 komentárov

 • Reply Bebothepes 19. júla 2017 at 14:53

  Veľmi pekný článok a super inšpirácia na rande tiež :)) tuším ten piknik hneď využijem ♥

  • Reply Flung out of space 23. júla 2017 at 21:36

   Teší ma 🙂

 • Reply Gabriela 19. júla 2017 at 19:33

  Až mi naskočili zimomriavky pri čítaní tohto článku, keď som si predstavila, ako vykonávam všetky tie činnosti spomenuté vyššie. Sú to naozaj len maličkosti a aj tak všetky z tých vecí znejú tak čarovne a rozprávkovo. Myslím si, že si dokonale vystihla podstatu hygge a spomenula si skvelé tipy, ako ho aplikovať aj počas letných dní. ♥ 🙂

  • Reply Flung out of space 23. júla 2017 at 21:37

   Presne tak 🙂 uži si leto, Gabi.

 • Reply Alžbetka 19. júla 2017 at 21:44

  S Emkou chodíme na pikniky a tie majú naozaj svoje čaro. Naposledy sme zbalili aj prútený košík, natrhali poľné kvetiny a bol to krásny večer. Žijeme v malom meste a do prírody to nemáme ďaleko, tak sa chodíme „skrývať“ kúsok za naše sídlisko. Ak by sme šli do parku, zrejme by na nás ľudia nevedeli prestať pozerať, ale ktovie, možno by sme to mali skúsiť. 🙂 Leto mám osobne veľmi rada a viem si ho užiť, aj keď tá jesenná a zimná atmosféra je nadovšetko. Teraz mám však oveľa viac času, viac ako počas školy, a tak môžem kľudne spomaliť a robiť to, čo mám rada. Krásny článok, Danielka.

  • Reply Flung out of space 23. júla 2017 at 21:38

   Videla som a máte naozaj krásne fotky z toho pikniku. Až závidím, ale tak v dobrom… 🙂

 • Reply Radka 20. júla 2017 at 9:00

  Do tajů hygge jsem zatím příliš nezabředla. Řekla bych spíš, že je to zbytečně módní slovo pro něco, co si každý nosí v sobě, jen je dnes v módě to dávat na sociální sítě. Léto a hygge jde dohromady skvěle. Zrovna včera jsem si udělala procházku do blízkého parku. Já byla sama a měla jsem s sebou čtečku knih. Bylo ale úžasné pozorovat lidi okolo, jak si umí užívat letní večer. Piknik, hraní badbintonu, grilování, prostě pohoda 🙂

  • Reply Flung out of space 23. júla 2017 at 21:39

   Súhlasím… hygge žijem(e) 🙂 možno nie tak ako by sme mohli alebo chceli, ale každý aspoň raz za čas robí niečo hygge 😉 Uži si leto, Radi.

 • Reply Emka 23. júla 2017 at 23:15

  Ako vidím, Betka ma už predbehla a o našom pikniku napísala 🙂 Pikniky sú skutočným požehnaním, len tak si sadnúť do prírody a na nič nemyslieť. Pre mňa sú to rozhodne ešte aj kvety, Taktiež milujem pivonky, ale stále si natrhám kytičku krásnych poľných kvetov, na ktoré sa neviem vynadívať – čakanky, nevädze, margaréty… 🙂 Leto si viem vychutnávať, hoci mojím favoritom aj naďalej ostane jeseň ♥

 • Komentáre

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.