Ten, kto sa vzdáva, nikdy nezvíťazí…

10. júna 2016
ako-fotografovať-na-blog
„Ten, kto sa vzdáva, nikdy nezvíťazí – a ten, kto víťazí, sa nikdy nevzdáva.“ je citát, ktorý mi od dnešného rána visí nad posteľou. Veľké písmená kráľovskej modrej na bielom podklade priam kričia, aby som sa nimi riadila. A ja už nemám síl odolávať, jednoducho tomu verím. Nielen verím, beriem to ako fakt.
Za posledných 12 mesiacov sa toho v mojom živote veľa zmenilo. Niečo na prvý pohľad k horšiemu, ale časom sa to vykryštalizovalo… Pochopila som, že všetko zlé, je na niečo dobré, že nič nie je čierne alebo biele ako nám kedysi hovorili rodičia, ale aj šťastie máva občas trpkú príchuť.
S blížiacimi narodeninami začínam bilancovať, rozmýšľam, kam sa môj život posunul za posledný rok. Tentokrát však môžem skonštatovať, že sa pohol výrazne. Dostala som sa na školu, kde som chcela študovať už dávnejšie, začala som písať, cítim, že začínam žiť…
Ale najdôležitejšou vecou je, že som konečne začala byť sama sebou. Úplne…
Veci, ktoré zmeniť viem a nepáčia sa mi, som začala meniť a to, čo ovplyvniť neviem a nechcem, jednoducho akceptujem.
Moje myslenie veľmi ovplyvnili knihy… Jedna, z ktorej je citát visiaci nad mojou posteľou – Myšlením k bohatství (Napoleon Hill) a druhou je Carol (Patricia Highsmith). Príbeh Carol nám ukazuje, že iba ak sa skutočne prijmeme takí, akí sme, môžeme byť šťastní… (áno, a je úplne jedno s kým).
PS: Nikdy sa nevzdávajte… 
S láskou

Daniela

 

You Might Also Like

Nik nekomentoval

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.