Umenie nechať odísť: 10 vecí, ktorých sa zbavím tento rok

2. januára 2017

Dvetisícsedemnástka je tu a s ňou aj „nové“ začiatky. Predsavzatia nefungujú, preto si žiadne nedávam, ale tento rok by som predsa len chcela začať s víziou zbavenia sa toho, čo vo svojom živote nepotrebujem:

 
1. Negatívne myslenie
Negatívne myšlienky som sa rozhodla nahradiť tými pozitívnymi, vďačnosťou a láskou. Na Vianoce som od milovanej dostala Five minute journal, kam si každé ráno a večer píšem, čo ma potešilo, za čo ďakujem a aký som mala deň. Je úžasné uvedomiť si, že hoci možno dnešok najlepší deň, mám šťastie, lebo som sa dobre vyspala, nemusím ráno vstávať, budem mať skvelé raňajky alebo deň začína bozkom… 
 
2. Čakanie
Beckettovské Čakanie na Godota je stále  všadeprítomné… Všetci neustále čakáme, kým budeme mať viac peňazí, kým sa zlepší situácia alebo príde nejaká príležitosť, ale mali by sme pochopiť, že veci sa SAMÉ bez nášho pričinenia nezlepšia. Preto nečakám, robím.
 
3. Obavy
Každý deň máme rôzne obavy… od tých najmenších až po existenčné, ale strach nás nesmie zastaviť. Už som si vyskúšala, aké to je nechať sa ovládnuť strachom, podľahnúť mu a ostať stáť. Dosť na nič…
 
4. Nesprávne stravovanie
Milujem sladké, a hoci viem, že chuti na sladké sa nezbavím… takisto viem, že miesto blbostí môžem zjesť ovocie alebo domáce vegan sladkosti. O zopár receptov sa s vami aj podelím 🙂
 
5. Stres
Vyhnúť sa stresu je síce takmer nemožné, ale už si nechcem v hlave vytvárať situácie a stresovať sa len kvôli tomu, že o mesiac možno vybuchne zem a ja ešte nemám vymyslené, čo ak… Takisto sa učím, že self-stresu  sa dá vyhnúť organizáciou času a plánovaním. Stresu pochádzajúcemu z okolia sa síce vyhnúť nemôžem, ale určite sa dá minimalizovať. Ako? Mojou reakciou… uvedomujem si, že častokrát reagujem veľmi emocionálne, a ak sa na vec pozriem racionálne, nie je dôvod na stres alebo paniku.
 
Na druhej polovici zoznamu sú skôr materiálne veci:
6. Veci, ktoré nefungujú
Všetky rozbité drobnosti, o ktorých si myslím(e), že určite ich raz opravím a zídu sa. Nezídu a neopravím! Len zaberajú miesto a chytajú prach.
 
7. Veci, ktoré mi nie sú dobré
Oblečenie, doplnky, topánky, čo už perfektne nesadnú, pôjdu preč. V skrini by malo ostať len to oblečenie, ktoré aktuálne (v oboch sezónach) nosíme. Spolieham sa na to, že počas roka bez nákupov sa môj šatník ešte viac vyprofiluje.
 
8. Kozmetika po záruke
Aj kozmetika má svoju záruku (12mesiacov, 24 mesiacov a pod.) Na obaloch je vždy uvedený dátum, poprípade počet mesiacov, do koľkých by sa mala spotrebovať. Ak je kozmetika po záruke, preč s ňou… Takisto so všetkými vyschnutými špirálami, rozprášenými tieňmi, makeupmi, ktoré sú na míle vzdialené odtieňom aktuálnej farbe pleti a rúžmi z minulého tisícročia.
 
9. Veci, ktoré už nevyužijem
Hračky, knihy alebo rôzne sentimentálne drobnosti, ktoré nepoužívam. U mňa sú to najmä detské hračky a knihy, čo chcem darovať.
 
10. Darčeky, ktoré som si neobľúbila
Keď som bola malá, tak ma mamka učila, že darčeky by sme nemali ďalej podarovávať alebo predávať… ale čo s takými, ktoré sa nám nepáčia, nehodia sa k nám a neobľúbili sme si ich? Jednoducho im chcem nájsť nový domov u niekoho, komu urobia radosť.
Máte nejaké predsavzatia alebo ste na tom podobne ako ja?
S láskou
Daniela

You Might Also Like

16 komentárov

 • Reply IVANNA 2. januára 2017 at 23:05

  Bože ako ja len milujem tvoj blog. NESKUTOČNE MOC! Ja mám jedno jediné predsavzatie na rok 2017 a to je – byť šťastná. A to nejako zahŕňa aj väčšinu z tvojich predsavzatí. Medzi najráznejší krok, ktorý ma urobí šťastnou je, že ukončím štúdium na vysokej škole, ktorá ma skôr ubíja a stresuje, ako napĺňa.

  IVANNA/IVANXNA.BLOGSPOT.SK

 • Reply Sim 2. januára 2017 at 23:27

  Velice zajímavé! Také si nedávám předsevzetí, ale napsala jsem si pár bodů…Vesměs něco podobného a hlavně chci "odstranit" ze svého života toxické lidi (všechny ty, co mě jen využívají, stresují mě atd.). Takže doufám, že se nám zadaří:)
  Sim in the Bubblegum

 • Reply Ali Cajazpalaca 2. januára 2017 at 23:33

  Musím si zobrať od teba príklad. i keď sa každé ráno zobudím s myšlienkou, že dnes žiadna negatívna myšlienka, je to veľmi veľmi ťažké a do večera sa topím vo vlastných depresiách. Ale pracujem na seba. Jednak mi to nerobí dobre, jednak viem že za niektoré z nich môže tá nešťastná tetánia. Ako vidím, nie som sama, ktorá sa obáva vecí, čo ak zajtra príde koniec a ja na to ešte nie som pripravená… ale na tom takisto pracujem.
  Držím ti palce, aby si svoje "neduhy" ktorých vôbec nie je až tak veľa oproti môjmu zoznamu, prekonala a tvoj život presvetlí len radosť, láska, a tvoje čchi sa slobodne rozprúdi vôkol teba.
  Ty na to máš

 • Reply La Daniela 3. januára 2017 at 8:17

  Aj ja mám takú školu a tiež sa teším, že ma čakajú štátnice a končím. Držím palce a rob sa/ buď šťastná :*

 • Reply La Daniela 3. januára 2017 at 8:18

  Presne tak. Držím palce nech sa darí.

 • Reply La Daniela 3. januára 2017 at 8:19

  Ďakujem krásne, Ali. Ty na to máš tiež… pôsobíš ako vysoko pozitívna osôbka, takže nemysli na tragické veci, netop sa v negatívizmoch, nikomu to nepomôže, len si nešťastná.
  Držím palce a šťastný nový rok.

 • Reply ►Nadush 3. januára 2017 at 17:41

  Skvelý článok! So všetkým sa s tebou stotožňujem a najmä s tým nesprávnym stravovaním 🙂

  my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

 • Reply Life by Maky 3. januára 2017 at 19:56

  Super článek :), taky si píšu každodenně zápisník a je to fakt super 🙂

 • Reply Bobiknannie 4. januára 2017 at 19:13

  Skvelý článok, rozhodne ma nakopol dopredu. Bohužiaľ, za posledné roky sa zo mňa stal doslova strachopud, všetkého sa bojím. Môj strach mi veľakrát zväzuje ruky a veľa vecí mi tak uniká. Snažím sa s tým niečo robiť. Tento rok som si povedala, že na sebe viac zapracujem. Tak dúfam, že sa nám to obom podarí. Veľa šťastia!

 • Reply Drews Beauty 5. januára 2017 at 16:06

  pekný článok a súhlasím s vypratávaním vecí, ktoré sú malé, veľké, po záruke, pokazené.. tiež to raz za čas pretrieďujem a zbavujem sa toho 🙂
  Drew's Beauty

 • Reply La Daniela 5. januára 2017 at 16:09

  Ďakujem 🙂

 • Reply La Daniela 5. januára 2017 at 16:10

  Držím palce! Verím, že sa nám to podarí 😉

 • Reply La Daniela 5. januára 2017 at 16:10

  Ďakujem krásne. Všakže to pomáha? 🙂

 • Reply La Daniela 5. januára 2017 at 16:10

  Díky 🙂

 • Reply Janka Bianka 5. januára 2017 at 22:48

  Ja sa už istý čas snažím byť pozitívna, kedy som bola realista a vieme ako to chodí, realisti vidia svet reálne a častokrát v tých najhorších farbách. Myslím, že byť pozitívna sa mi vcelku darí a dosť ma to aj baví a cítim sa tak omnoho lepšie. Stresu by som sa zbavila rada, no je to veľká výzva, hlavne pracovný stres, ten netuším ako skrotiť.

 • Reply Candy Grant 24. januára 2017 at 22:24

  Veľmi pekný článok, Danielka ♥ Myslím si, že rovnakých vecí ako ty, by som sa chcela zbaviť aj ja. Teda aspoň väčšina pasuje aj na mňa 🙂

 • Komentáre