28 žien mi napísalo jednu vec, ktorú na sebe ozaj milujú

29. marca 2018

Sebaláska je jedna z najťažších lások, napísala mi jedna z oslovených žien. A mala pravdu. Aj preto som sa rozhodla sprvu instagramovú výzvu premeniť na tento trošku netradičný blogový článok plný sebalásky. Odpovede, ktoré si prečítate sú odpovede žien – blogeriek, študentiek, introvertiek, umelkýň, extrovertiek, mamiek a medzi nimi je aj moja.

1. Dnes už všetko.

2. Mám rada svoju nevyspytateľnosť, lebo akokoľvek si myslím, že budem reagovať na nejakú situáciu, nie je to vždy tak a potom seba samú prekvapujem. Niekedy v dobrom, inokedy v zlom, ale sama zisťujem, že sa nepoznám, tak ako si myslím a to ma baví.

3. Mám na sobě ráda určitou skromnost a ochotu pomáhat.

4. Aureolu výnimočnosti, to nepomenovateľné, čo každého odlišuje.

5. Miluju na sobě, že se dokážu nadchnout pro věci během chvilky a mnohdy je pak ani nedokončím. Ještě nedávno to bylo něco, co mi vadilo. Ale už se na to dívam jinak. Je to něco, díky čemu mužu zkusit spoustu věcí. A miluju taky to, že se mi mění nálady z minuty na minutu. Naučila jsem se milovať to, čo jsem na sobě neměla ráda.

6. Mám zdravej pohled na svět a že ze mě maminka vychovala slušnýho člověka.

7. Svoju empatiu.

8. Milujem na sebe oči, aj keď je jedno nefunkčné, menšie ako druhé a viac modré.

9. Miluju svou schopnosť naslouchat intuici, svému srdci i tělu a být vždy na jejich (na své) straně.

10. To, že ľúbim svet.

11. Milujem svoju otvorenosť mysle, ktorá mi dáva krídla a zároveň ma občas ničí.

12. Svoje ruky a schopnosť žiť aj napriek akútnej depresii.

13. Miluju na sobě svou povahu, pihy a to, jaké umým být občas kopyto.

14. Najviac na sebe miluje povahu, pretože som blíženec a presne to všetko na mňa sedí.

15. Milujem svoju inakosť. Divná odpoveď však? Nemohla som na sebe nájsť niečo, čo by som mala rada. Vždy mi prišlo,že mám príliš veľké kruhy pod očami, príliš veľa kíl, nedostatočne žiarivé zuby, veľa znamienok a takto by som mohla pokračovať. No som iná, som jedinečná. Mám svoj fandomový svet, ktorý ľudia blízki môjmu srdcu chápu . Som iná ako ostatní, a to sa mi páči. Som sama sebou.

16. Že se nevzdávam.

17. Miluju na sobě to, že se pořád směju. I když je to občas nevhodné, i když situace není vubec vtipná a občas i tehdy, když na to nemám náladu – protože když sa problému dokážu zasmát, tak mě to uklidní.

18. Ďolíčky po babičce.

19. Miluju, že jsem normálni člověk, ale tělem i dušá jsem odlišná.

20. Zmysel pre humor v úplne každej situácii.

21. To, že môžem veľa papať a nepriberiem.

22. Nenašla som žiadnu vec, ktorú by som mala na sebe najradšej. Nie preto, že by som sa nejako nemala rada, skôr sa beriem tak nejako komplexne, aj s chybami aj s pozitívami. A asi tak sa mám rada, s ničím u seba už nebojujem, skôr sa tak nejako akceptujem. Mám na sebe rada to, že so sebou vychádzam v mieri.

23. Svoje nedokonalosti – hnedou tečku v modrým oku, svoji jizvu, pihy…

24. Schopnosť premýšľať a pozorovať svet, či ľudí. Vnímať.

25. Oči a úprimnosť.

26. Svoje vnitřní díte, které je tak krásně bezprostřední, hravé, milující a šťastné z maličkostí.

27. Svoju trpezlivosť, ktorú viem behom minúty premeniť na impulzívnosť.

28. Milujem na sebe jazvu po operácii. Nikdy som sa necítila tak krásna.

A čo milujete na sebe vy? Napíšte mi do komentára 🙂

s láskou

@feesinel

You Might Also Like

6 komentárov

 • Reply Maťa 29. marca 2018 at 12:41

  Je toho veľa, čo mám na sebe rada. Som vtipná, chytrá, mám krásne oči… Ale najviac hrdá som asi na svoju schopnosť rozhodovania sa. Nie je jediné veľké rozhodnutie, čo by som ľutovala. Vždy si dám toľko času, koľko potrebujem, pozerám na to z mnohých uhľov a hoci to nie je vždy jednoduché rozhodovanie, nakoniec vždy zvolím to, čo je pre mňa v tom čase najlepšie. Aj keď som trebárs z výšky odišla po roku, lebo ma odbor nebavil… Dalo mi to rôzne skúsenosti a všetko, čím som si prešla zo mňa spravilo človeka, ktorým som dnes.
  (Hoci teda niekedy si poviem, že nemala som zjesť celú čokoládu naraz, alebo že mala som povedať to a to, ale to je iné :D)

 • Reply Anhale 29. marca 2018 at 22:06

  Nádherný článok. Ja som sa ešte pred pár mesiacmi nemala rada a ani som si to neuvedomovala. Deň, čo deň vyvíjam sebalásku a je to úžasné. Milujem svoje kučeravé vlasy, ktoré majú vlastnú osobnosť, milujem všetky svoje zlé a dobré vlastnosti, a takisto milujem i to, aká som citlivá. Veľa ľudí vraví, že je zlé, keď sa takmer pri každej stresujúcej príležitosti rozplačem, ale ja to beriem ako niečo pozitívne. Možno to bude znieť zvláštne, ale vďaka slzám dokážem rozmýšľať.

 • Reply Zuzka v Kostce 30. marca 2018 at 0:13

  To je krásný článek 🙂 máš pravdu, je to těžké, ale na druhou stranu tak osvobuzující milovat se 🙂 mám ráda na sobě, že se nevzdávám, i když je něco fakt težké, překonávám svůj strach, že na sobě pracuju, mám hezkou barvu očí 🙂

 • Reply Konvalinka 30. marca 2018 at 9:48

  To je krásne. Toľko lásky na jednom mieste. Obdivujem všetkých, ktorí sa ľúbia kompletne a akceptujú na sebe všetko. Mne ešte chýba obrovský kus cesty… Ja mám na sebe najradšej môj úsmev, je podľa mňa fakt krásny, a síce nemám biele zuby a ústa mi idú dokriva, keď hovorím, tak aj tak sa rada usmievam za každej jednej príležitosti, či okolnosti, aj keď mi do smiechu nie je. A čo sa personality týka, tak mám rada svoju úprimnosť. Vo svojom živote vždy vyhľadávam ľudí, ktorým môžem 100% veriť, a pritom sa snažím dať ja to isté im. Bohužiaľ, mnoho ľudí ma preto nemá rado, vyhýba sa mi a občas túto vlastnosť potom na sebe nenávidím, pretože sa mi ľudia otáčajú chrbtom, no vždy, keď padne takáto otázka, že čo mám na sebe najradšej, tak si spomeniem na úprimnosť, podľa mňa je veľmi ale veľmi dôležitá.
  Lily of the valley / Svet Podľa Konvalinky

 • Reply Lenn 31. marca 2018 at 16:54

  Je hrozně hezké, když na sobě lidé umějí najít to krásné. Lidé umějí být zlí, předhazovat nám naše nedostatky a pak se sebeláska špatně pěstuje. Taky k ní docházím, ale jde to pomalu a těžce. Mám na sobě ráda svůj úsměv, oči a to, že jsem empatická. Bohužel se kvůli tomu často dostávám s lidmi do sporu, protože mám kolem sebe spoustu lidí, kterým přijde normální urážet holky kvůli váze, odsuzovat všechno možné i nemožné, ale co se dá dělat :/

  LENN

 • Reply Michaela 24. augusta 2018 at 19:55

  Skvělý nápad! Odpovědi jsou prostě hezké a mám radost, že se některé ženy dokáží chválit a vidí na sobě i to hezké. Kéž by bylo čím dál více takových žen a věřím, že bude, díky takovýmhle lidem jako ty, kteří rozšiřují sebelásku do podvědomí <3

 • Komentáre

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.