6 kníh, ktoré ma inšpirovali a dodali mi odvahu vykročiť vlastnou cestou

22. októbra 2017
kniha na posteli interier decor meghan daum

Každý z nás máva ťažké chvíľky… Niekedy sa z chvíľok stávajú mesiace bezradnosti, kedy máme množstvo otázok, no žiadne odpovede. V takýchto momentoch života sa stali knihy mojimi najlepšími priateľmi. Častokrát práve v nich nachádzam odpovede na nevyslovené otázky. Dnes sa s vami podelím o 6 kníh, ktoré ma inšpirovali a dodali mi odvahu na to, aby som začala nasledovať svoje sny…

Kraď jako umělec a Ukaž, co děláš! od Austina Kleona sú takými jednohubkami, ktoré ma dokázali na pár stranách motivovať, povzbudiť a ukázať nové cesty. Práve Kraď jako umělec mi pomohla pri písaní svojej prvej (a zatiaľ jedinej) knihy Láska je láska, utvrdila ma v myšlienke, že každý z nás vidí svet inými očami, hoci píšeme, kreslíme, tvoríme podobným spôsobom alebo na rovnaké témy. Ukaž, co děláš! som čítala tento rok práve v období, keď som sa zamýšľala nad tým, ako smerovať blog. Povzbudila ma v tom, aby som sa nebála byť otvorenejšia, svojská, iná a prijala kritiku a ignorovala hejterov.

Myšlením k bohatství od Napoleona Hilla je kniha, ku ktorej sa rada vraciam. Mám doma niekoľko desiatok rokov staré vydanie, ktoré patrilo môjmu otcovi, takže si ju vážim o to viac. Myšlením k bohatství nehovorí, o tom, ako ľahko prísť k peniazom, ale skôr o vášni a viere v tom, čo robíme, o úspechu, ktorý je poskladaný z úsilia, zlyhaní a o (ne)vzdávaní sa. Práve z tejto knihy pochádza aj môj obľúbený citát – Ten, kto sa vzdáva, nikdy nezvíťazí – a ten, kto víťazí, sa nikdy nevzdáva, ktorý si opakujem každé ráno po prebudení.

kniha pocitac flatlay meghan daum

Nevysloviteľné a iné konverzačné témy od Meghan Daum vyšla len nedávno. Už po prečítaní úryvku som nadobudla pocit, že myšlienky autorky sú mi blízke a eseje by stáli za prečítanie.  A mala som pravdu! Jedna z nich ma následne inšpirovala k napísaniu jedného z najúspešnejších článkov na blogu. Otvorenosť s akou je kniha napísaná vo mne vzbudzuje nutkavý pocit, skúsiť to tiež… takže na ďalšie odvážnejšie články sa môžete tešiť už teraz.

Šlabikár šťastia I. od Pavla Baričáka som prečítala toto leto a prvý diel si zamilovala. Ako hovorí autor – bol presne tým, čo som v tej chvíli potrebovala. Je to veľmi príjemne a ľahko napísaná motivačná literatúra, ktorá mi pomohla ujasniť si smer.

Na volné noze od Roberta Vlacha, je jedna z kníh, do ktorej som sa rozhodla investovať krátko potom, čo vyšla. Kniha mi pomáha orientovať sa vo svete freelancingu a podnikania, skladá ružové okuliare, ale obsahuje rady, ktoré sa na začiatkoch vždy hodia.

A aké sú tie vaše knižné inšpirácie? Napíšte mi do komentára… A môžete sa podeliť aj o to, čo robíte, ak ste bezradní? Navštívite kníhkupectvo alebo knižnicu a hľadáte odpovede v knihách podobne ako ja?

daniela_slavik

You Might Also Like

3 komentáre

 • Reply Obrazem Blog Adel 22. októbra 2017 at 18:03

  Na volne noze mam a je to super kniha. Krad jako umelec mam na seznamu a v clanku me zaujala Meghan Daum, to si pripisuju na seznam prani. Dekuji za tip!

 • Reply Alžbetka 22. októbra 2017 at 22:00

  Viac než mesiac u mňa pretrváva akýsi čítací blok, ktorý neviem prekonať. Toto posledné obdobie niekoľkých týždňov bolo zvláštne a ťažké, no napriek tomu som nečakala niečo takéto. Skúšam rôzne žánre, staré i nové, tie už raz prečítané alebo úplne nepoznané, no po pár stránkach stále prestanem a skúšam to s novou. A tak veľmi by som chcela čítať ako kedysi. Možno siahnem po jednej z tých, ktoré odporúčas. Ani jedna totižto neznie až príliš premotivovane a to sa mi páči. 🙂

 • Reply Katarína 3. novembra 2017 at 19:37

  Mojou najobľúbenejšou knihou sú Ženy, ktoré behali s vlkmi. Vždy niekde otvorím a čítam práve tam, kde som otvorila a často práve to, čo potrebujem. Nevedela by som túto knihu prečítať naraz, sj keď čítam to isté, vždy tam nájdem niečo nové. Milujem hlavne obrazy, ktoré sú v knihe, a ktoré vo mne vznikajú, keď ju čítam. Keby som si mala vybrať, s kým chcem ísť na večeru, nebol by to Ježiš:), ale autorka Žien, ktoré behali s vlkmi.

 • Komentáre

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.