6 tipov ako nakupovať v zľave. Zn. Ako minimalistka

24. júna 2018

V obchodoch je červené more. Čas, kedy sa nákupným maniačkam podlamujú kolená a zľavy im nedajú spávať. Táto skupina žien sa však k článku asi nedostane. S najväčšou pravdepodobnosťou nakupuje. Ale pre tie, ktoré nechcú vyhodiť kopu peňazí za niečo, čo nosiť nebudú, a predsa si chcú urobiť radosť, mám zopár tipov.

Spravte si zoznam

Zoznam vecí, ktoré vám v šatníku chýbajú a potrebujete ich. Ja si takýto zoznam robím priebežne, mám ho v pamäti a keď na danú vec v dobrej kvalite natrafím, kúpim si ju. Či už sú to prúžkované šaty alebo čierna kabelka. V zľavách sa dá nájsť všeličo.

Kontrolné otázky

Kontrolné otázky, ktoré kladiem sama sebe “ma vedia chrániť” pred neuváženou kúpou. Je to 100%tne funkčný lifehack, ktorý sa mi pri nakupovaní naozaj osvedčil.

Potrebujem to?

Zodpovedá cena kvalite?

Hodí sa mi to do šatníka?

Cítim sa a vyzerám v tom dobre?

Ak si odpoviem aspoň na jednu z týchto otázok – nie, vec vrátim na vešiak a odchádzam. Poučením mi bolo veľa šiat, nohavíc, ktoré sa mi páčili, ale nemala som čo k nim alebo boli predražená handra, ktorej cost per wear bola privysoká (aj na to, že boli v zľave).

Materiál je základ

Pri nákupe v zľavách by štítok s cenovkou nemal byť jediným, na ktorý sa pozeráme. Kvalita sa odvíja aj od materiálu a spracovania. Osobne dávam prednosť materiálom ako bavlna, lyocel, ľan a ak je niečo obsahuje viac ako 45% polyesteru vraciam to späť.

Všetko s mierou. Obzvlášť trendy

Trendy sú pre mňa taká rýchla jazda. Rýchlo prídu a rýchlo z módy odídu. Nie všetky a nie vždy, ale pri nákupe trendov som opatrná. Dávam prednosť nadčasovej klasike a kúskom, ktoré si budem môcť obliecť zopár rokov.

Niečo výnimočné

Vniesť esenciu jedinečnosti do šatníka nám môže pomôcť aj dizajnérsky kúsok, blúzka s ručne robenou výšivkou alebo nohavice zo zaujímavého materiálu… skrátka niečo, čo nemá každý. S istou dávkou šťastia sa takéto vecičky dajú nájsť aj v zľave.

Oblečenie nemotivuje

Takže kúpiť si o číslo menšie nohavice alebo šaty, lebo už len tie ostali… Nie. S najväčšou pravdepodobnosťou sú to len vyhodené peniaze. Dôvod schudnúť by mal byť iný než nové džínsy.

Zo zliav mám zopár svojich obľúbených vecí, ale takisto som si tam niekoľko nespočetnekrát kúpila blbosť, ktorú som nakoniec nenosila. Prečo? Lebo davové šialenstvo menom zľava, ktorá nás častokrát “donúti” minúť viac na veci, ktoré vlastne nepotrebujeme a my si myslíme, že sme tak parádne ušetrili.

A čo vy – radi nakupujete v zľavách? 

s láskou

@danielaslavik

You Might Also Like

5 komentárov

 • Reply Greta 24. júna 2018 at 14:11

  Rada nakupujem v zľavách len veci, ktoré fakt potrebujem – aj keď sa mi často zdá, že potrebujem všetko čo sa mi páči 🙂 :-):-) A potom také veci, pri ktorých sa mi prudko rozbúcha srdce, teda niečo čo síce nevyhnutne nepotrebujem ale vidím, že to má určitú hodnotu – napríklad v ručnom spracovaní, kvalite, istej netradičnosti, niečo, pri čom cítim, že to bude mať hodnotu aj keď si to dám o niekoľko rokov. To sa týka hlavne doplnkov. Mám rada predmety z originálnych materiálov a nie napodobeniny – teda ozajstné drevo, ozajstnú kožu, ozjastné zlato, ozajstné… čokoľvek. Preto si radšej kúpim raz za čas niečo originálne a pravé (a drahé :-)) než každú chvíľu voľačo trendy a masové. Keď sa mi to podarí v nejakej zľave, tak vtedy mám fakt radosť!

  • Reply Flung out of space 24. júna 2018 at 14:20

   Súhlasím. Tiež nemám rada a nenakupujem trendy, ale raz za čas niečo kvalitné a drahšie 😉 😛

 • Reply sarushef 24. júna 2018 at 15:37

  Supr článek. O tohle se taky snažím, i když občas udělám nějakej přešlap a koupím třeba něco, co tolik nepotřebuju, ale postupně se to snažím zlepšovat 🙂
  Sarushef blog

 • Reply Sabi 25. júna 2018 at 12:00

  Kúpila si si krásne veci. 🙂 Tvoje tipy sú inak dosť super, určite mám svoju obdobu aj ja sama. Inak, priznám sa, že mňa tie zľavy v poslednom čase nejako nenadchýnajú. Často mi príde až smiešne, ako na určitom kúsku visia 3 visačky, že 3x zľavnené, ale aj tak je cena príliš vysoká a má ďaleko od sumy, ktorá by bola adekvátna. A o tej kvalite ani nehovorím. Jedno veľké sklamanie. Často ma tiež zvyknú otráviť práve nákupní maniaci, ktorí sa len prehŕňajú v preplnených stojanoch a všade sa strkajú. Nie, ďakujem. 😀

 • Reply Viki 26. júna 2018 at 9:21

  ja sa vždy riadim pri nakupovaní otázkou, či by som si danú vec kúpila aj za plnú sumu 😛 až vtedy si to kúpim 😀

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

 • Komentáre

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.