Ako vniesť na svoj Instagram viac kreativity

3. septembra 2018
dievča flatlay

Už pár mesiacov obdivujem tvorivky, ktoré dokážu aj obyčajnú šálku odfotiť tak, že zaujme. Po pauze na Instagrame som sa rozhodla pridať k nim a začať tvoriť inak. Nikdy som nebola zručná, kresliť viem tak nerealistickominimalisticky, na diy veľmi nie som, ale snažím sa dívať na veci z inej perspektívy. Myslím si, že každý z nás dokáže byť kreatívny, len v iných oblastiach. Niekto tvorí recepty, niekto šije. Ja fotím každodennosť nevšedným spôsobom a vnášam prostredníctvom Instagramu do svojho života viac kreativity. Ak sa ku mne chcete pridať, mám pre vás zopár tipov ako na kreatívny Instagram:

Netradičný pohľad na veci okolo

Najväčšou inšpiráciou je pre mňa okolitý svet. Príroda, svetlo a tieň, farby (prekvapivo) a veci doma. Všímam si detaily, skúšam vytvárať kompozície a využiť potenciál vecí, ktoré už máme doma. Možno máte v okolí zaujímavo pomaľovanú stenu, kde by mohol vzniknúť portrét, alebo starý drevený stôl, ktorý sa na fotke bude perfektne vynímať. Takto vznikli moje obľúbené fotografie, vďaka ktorým som si uvedomila, že nepotrebujem drahé veci, aby boli fotky nápadité. Stačí sa len dívať.

Rozpovedzte svoj príbeh

Každá fotka má svoj príbeh a niečo hovorí. Na Instagrame to platí dvojnásobne. Popisy sú dôležité, nech už si hovorí kto chce, čo chce… zmysluplný obsah nie je len vizuálna stránka. Preto netajte, čo je za fotkou, napíšte, či ste mali ťažké ráno, alebo vás potešilo, že ste konečne našli v secondhande tričko, ktoré ste chceli. Nikdy neviete, komu takýmto mikropríbehom zlepšíte deň alebo ho inšpirujete.

dievča s kvetinovým venčekom

Umenie pohybu

Pred pár mesiacmi som čítala na rôznych portáloch, že videoobsah bude na Instagrame úspešnejší a môže mať väčší dosah. Nie je to úplne tak. Na druhej strane môže obsah oživiť. Existujú aplikácie, ktoré aj klasickú fotku rozpohybujú alebo dokážu z fotiek vytvoriť video. Obe som ich skúsila a pohrala sa s nimi.

Inšpirujte sa

Na Pintereste, u obľúbených instagramových účtov, na blogoch alebo v časopisoch. Všade nájdete niečo, čo vám môže pomôcť. Mojim zdrojom inšpirácie je Pinterest. Ukladám si obrázky, ktoré vo mne čosi evokujú alebo ma pri ich prezeraní čosi napadne. Nápad nekopírujem, niekedy sa ním inšpirujem a niekedy mi zavedie úplne inam. Jednoducho experimentujem. Nie z každého kreatívneho pokusu vznikne (publikovateľná) fotka, ale minimálne to skúšam.

lodka a zapad slnka

Radosť

Môj posledný tip vlastne ani nie je tip. Fotky na Instagram robím s radosťou a pre radosť. Svoju a verím, že aj vašu. Nechcem, aby sa mi fotenie na Instagram spájalo so slovami ako musím, nechce sa mi, ale idem… Ak obsah netvorím so srdcom, je to cítiť, preto ak cítim, že potrebujem pauzu, dám si ju.

Máte nejaké vlastné tipy pre kreatívny Instagram? A ako sa staviate k obsahu na Instagrame vy? Rada si prečítam v komentároch niečo o vašej tvorbe. 

s láskou @feesinel

You Might Also Like

2 komentáre

  • Reply Markéta 3. septembra 2018 at 21:10

    Super tipy, já se nejvíce inspiruji jednoduše tím, co vidím kolem a když už mi docházejí nápady, tak se jdu například projít do tebou zmiňované přírody 🙂

  • Reply Platan 9. septembra 2018 at 11:13

    Záber s vodovkami je super nápad! 😮 🙂

  • Komentáre

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.