August vo fotografiách

31. augusta 2017
daniela slavik blog

Stovky prečítaných strán, 3 mestá a jedno nezabudnuteľné stretnutie. Tak nejak pôvodne začínal článok, ktorý som začala písať vo vlaku z Bratislavy do Košíc. Ibaže kvôli naivnej viere vo  funkčnosť wifi slovenských železníc, začínam nanovo…

daniela-slavik-blog
Čo všetko sa v auguste udialo?

S milovanou sme výletovali… hneď dvakrát.

Lednice a Valtice a Viedeň.

daniela-slavik-blog daniela-slavik-blog daniela-slavik-blog daniela-slavik-blog

Lednický zámok je miestom, kam sa chcem pozrieť znova a potom ešte raz. Čarovná prechádzka v historických interiéroch, v ktorom je možné vidieť najrôznejšie lustre, nádherné krištáľové karafy  a vázy zvláštnych tvarov, nábytok pamätajúci si aj to, čo ľudia nie, palmový sklenník, ktorý v sebe skrýva kúsok džungle a obrovské záhrady plné ruží a iných kvetov, ktorých názvy nepoznám.

daniela-slavik-blogdaniela-slavik-blog

Valtice ma natoľko neohromili, no možno to bolo mojím hlúpym nápadom dať si po obede zmrzlinu a ísť sa pozrieť do mučiarne. Nabudúce radšej prechádzka v bylinkovej záhrade! A hoci bolo celý víkend daždivo, nevadilo nám to. Po predchádzajúcich horúcich dňoch, to bola veľmi príjemná ochladzujúca zmena.

daniela-slavik-blogVíkend vo Viedni bol neplánovaný a možno o to krajší. Žiadne naháňanie sa za must-see pamiatkami, len pomalé prechádzky, obdivovanie a strácanie sa v uličkách. A možno tak trošku aj obchodov noo 😉 predsa len sme ženy, nie? Vo Viedni som sa stihla na chvíľku zamilovať do hodiniek, ktoré by mohli byť skôr luxusný dar pre muža ako pre mňa. Aj keď trošku osvieženia doplnkov v pánskom štýle by možno nemusel byť až taký zlý nápad. Hlavne teraz, keď vidina jesene nadobúda ostrejšie črty. A práve tento štýl sa mi k nej hodí…

daniela-slavik-blogprater japonske jedlo gota-coffee-experts ulicky-viedne v-ulickacj-viednegota-coffee-experts

Koniec augusta sa niesol v znamení Košíc a môjho občasného “povolania” psej au-pairky. Mamka si šla užiť týždeň do Čiech a ja zas chvíľku samoty (ak teda nepočítam Eli a šialenosti, ktoré robia psi smútiaci za mamičkou).

daniela-slavik-blogdaniela-slavik-blog

daniela-slavik-blog

Aj moja košická samota sa však občasne prelínala so stretnutiami. Von ma vytiahla kamarátka, s ktorou sme najprv obehli obchody, pomohla som jej vybrať zopár outfitov na dovolenku a darček pre milého. Najprv mu síce chcela kúpiť vstupenky na formulu 1, no nakoniec sa rozhodla pre čosi tradičnejšie.

motivacia

Čo všetko ste v auguste zažili vy?

s láskou

daniela_slavik

You Might Also Like

5 komentárov

 • Reply ali cajazpalaca 1. septembra 2017 at 16:05

  Krásne fotečky, ako vidím, nenudili ste sa. U mňa august rovnaký ako júl. Bylinky, džemy, kompóty, les, behanie, cyklistika, joga na záhrade.a samozrejme, hrdinovia môjho nového románu :-). Teším sa na stretnutieeeee. Dúfam, že platí

  • Reply Flung out of space 1. septembra 2017 at 17:05

   Samozrejme, že platí 😉 Teším sa na teba, lesná spisovateľská žienka…

 • Reply Tami 2. septembra 2017 at 10:54

  Môj august bol také pokračovanie prázdnin. Užili sme si dovolenku, boli u starých rodičov, v poľskom zábavnom parku Rabkoland…. Proste sme si august užili.
  A krásne fotíš a píšeš. Máš na to naozaj talent.

 • Reply Obrazem Blog Adel 3. septembra 2017 at 1:50

  Verne se mi líbí!

 • Reply Gabrielle Crystal RoseBonniee ~ 4. septembra 2017 at 19:13

  Krásne fotografie ♥ Milujem dívať sa na ne aj na Instagram-e 🙂

 • Komentáre

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.