Čajové Bedýnky: Darček, ktorý poteší nielen čajomilov

3. decembra 2017
cajove bedynky

Viem si vychutnať prechádzky, počas ktorých mi mráz vyštípe celú tvár a nejaká tá snehová vločka zablúdi do vlasov. O trošku viac si však vychutnávam chvíle, kedy takto vymrznutá zablúdim do kaviarne a nad šálkou čaju pozorujem zimu zvnútra. Ale úplne najviac zbožňujem, keď sa môžem schúliť pod deku, sadnúť k radiátoru a spoločnosť mi robí len čaj… Ak patríte k rovnakým zimomilom s čajom v ruke, mám pre vás chutný tip.

caj salka cajove bedynky

Túto, síce ešte len prichádzajúcu, zimu som si zamilovala čaje od Bohunky, ktorá stojí za milým projektom Čajové Bedýnky.  V tej zimnej verzii som objavila kúzlo 5 čajov.

Ovocný Indian summer fruit coctail ma milo prekvapil. Ja ako milovníčka bylinkových a čiernych čajov, neholdujem tým ovocným (nemám rada kyslú pachuť, ktorú zanechávajú v ústach, no tento kyslý nie je, keďže neobsahuje ibištek). Indiánske leto je ozajstným ovocným koktejlom z jablka, šípky, citrónovej trávy, kiwi, ananásu, višne, citrónu podčiarknutými kokosom. Jeho jemná, sladkastá chuť sa skvele sa hodí na dlhšie večery. Earl Grey bol láska na prvý dúšok. Korenistú vôňu a jeho výraznú chuť som si obľúbila najmä ráno, kedy prebudí a po obednej pauze, keď sa musím pustiť opäť do práce. Ale aj Earl Grey striedam iným čiernym čajom – Keemun Black dragon, ktorý je, narozdiel od EG, neochutený. Je jemnejší, cítiť v ňom nežne kvetinový podtón, no ten čokoládový (ako uvádza Bohunka v liste) som zatiaľ neobjavila.

šálky čaju a čajové bedýnky

Zelený čaj – Silvery Leaf je zimou v šálke. Strieborná farba lístočkov čaju pripomína inovať a budí dojem zamrznutej krajiny. Chuť čaju je však výrazná, trpkejšia a dobou lúhovania sa zintenzívňuje. Posledným v zimnej edícii Čajových Bedýnek bol biely čaj s názvom Silver needle, ktorého chuť cítiť na jazyku ešte dlho po dopití. Je ľahký, osviežujúci a málinko sladkastý.  Navodzuje pocit pohody a uvoľnenia (teda aspoň u mňa).

V Čajovej Bedýnke som okrem 5 čajov našla aj postup na prípravu každého z nich a drobné prekvapenie. No nie je to úžasný darček (nielen pre) čajomila?

šálky čaju

Vyskúšali ste už Čajové Bedýnky? Ak áno, napíšte mi do komentára, ktorý čaj vám chutil najviac a ak sa vám môj článok páčiť, môžete ho zdieľať na sociálnych sieťach.

*Článok vznikol v spolupráci s Čajovými Bedýnkami

s láskou

daniela_slavik

You Might Also Like

Nik nekomentoval

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.