Láska nemá hraníc

29. júla 2016
laska-je-laska
Paulo Coelho v Alchymistovi píše:
…Vždy je na svete jeden človek, ktorý čaká na svoj protiklad, či uprostred púšte, alebo uprostred veľkomesta. A keď sa títo ľudia stretnú, ich zrak sa skríži, všetko minulé a budúce stráca akýkoľvek význam a existuje len tá chvíľa a tá neuveriteľná istota, že všetko pod slnkom je písané jednou rukou…
Nie je to len nádherne napísané, ale podľa mňa aj pravdivé. Podobne definujem svoju spriaznenú dušu, najlepšiu kamarátku a lásku v jednom…
JU.
Práve v týchto dňoch, kedy je v médiách ešte o trošku viac nenávisti ako obvykle, alebo možno aj nie, len ja to tak vnímam, ma to stále častejšie čosi núti uvažovať o tejto téme.
Láska pre mňa vždy znamenala čosi vyššie, dokonalé, harmonické… a pohlavie, vek, farba pleti, náboženstvo by nemalo určovať kritériá… prečo by aj?
Ale keď vidím, koľko síl vkladajú niektorí ľudia do toho, aby vybojovali svoju pravdu, aby zabránili malému šťastiu iných, aby zničili, zakázali ich lásku… nechce sa mi veriť.
Nenávisť však nič nerieši, všetko len zbytočne komplikuje.
V dnešnom svete postrádam základné hodnoty ako je ľudskosť, tolerancia…
PS: Existujú páry, ktoré keď vidíte, poviete si, že stojí zato veriť na Lásku. Chcem byť polovičkou v takomto páre. Možno to znie naivne, ale je to jedna z mojich životných priorít.
S láskou
Daniela

You Might Also Like

Nik nekomentoval

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.