Len tak spomaliť a zhlboka dýchať…

24. apríla 2018
nausnice eppi

…a začať žiť.

Nie, nemyslím tým rýchlym a momentálne tak moderným spôsobom života, ktorý nás núti stále sa niekam ponáhľať. Našepkáva nám, čo všetko musíme stihnúť do určitého veku, čo musíme mať a urobiť, aby sme boli dosť…

Nie, takto nie. Z tohto spôsobu života som začala byť unavená a frustrovaná. Posledné mesiace som mala pocit, že sa zbláznim. Môj predchádzajúci život ostal v troskách, všetky plány a očakávania s ním.

A dnes prichádzam na to, že to tak malo byť. Učím sa žiť inak. Počúvať seba. Svoje telo. Dušu a nie ego.

Sú veci, ktoré už nemusím. Iba chcem.

Prestala som žiť v neustálom hluku a začala počúvať ticho.

Začala som sa venovať sebe.

Zas objavujem krásy sveta a drobností, ktoré tvoria mozaiku šťastia.

Všímam si svoje pocity na rôznych miestach, myšlienkach, hudbe…

Píšem poéziu.

Som vďačná za drobnosti, ktoré robia deň krajším. Vôňa obľúbenej sviečky, ruženínový náramok, ktorý mi pripomína (seba)lásku a srdiečkové náušnice od Eppi, do ktorých som sa zamilovala na prvý pohľad. Pamätám si, ako som také hľadala pred pár rokmi. Všetky boli buď veľké, divné alebo visiace. Radosť a úsmev mi vyčarila ponuka od Eppi, aby som si vybrala nejaký šperk.

A boli tam.

Nežné srdiečka, ktoré som si moja dievčatkovská dušička tak priala. Presne také, ako som si kedysi vysnívala.

náušnice eppi

Hovorí sa, že všetko má svoj čas, že ak niečo naháňame, nedobehneme to… Myslím, že niečo na tom bude. Tak spomaľme, zhlboka sa nadýchnime a tešme sa z drobností.

s láskou

@danielaslavik

You Might Also Like

1 komentár

  • Reply Sabi 26. apríla 2018 at 17:26

    pri tvojich článkoch mám vždy neochvejný hygge pocit a za to ti ďakujem 🙂 vyzerá to tak, že si na správnej ceste, tak ti prajem, aby si z nej neschádzala 😉

    Sabi z blogu Beautiful savage

  • Komentáre

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.