Objavy, obľúbenci a omyly prírodnej kozmetiky v roku 2018

30. decembra 2018

Bilancujem. Okrem života aj kozmeticky. 2018- tka bola v tomto smere veľmi plodná. Niesla sa v znamení objavovania nových lások s občasnými omylmi.

Obľúbenci

Hneď v januári som prestala s no poo metódou a rozhodla som sa umývať si vlasy len tuhými šampónmi. Moje vlasy mali na toto iný názor a presvedčili ma razantným nie v podobe rýchleho mastenia sa a svrbenia pokožky hlavy. V snahe nájsť niečo netestované, vegan a prírodné som objavila mätový šampón od 100 percent pure. Úžasný.

Druhou láskou mojich vláskov a stala značka Urtekram. Najprv šampón z čajovníka a aktuálne Morning Haze (bez sulfátov – aj tých prírodných).

Aj 100percent pure a aj Uterkram sú značky s certifikátom HCS (netestujú na zvieratách). Oba šampóny sú vegan (certifikované) a majú prírodné zloženie.

K mojim pleťovým obľúbencom sa zaradila značka Noili. Objavila som ju na Instagrame, čo-to som si o nej prečítala a keďže zakladateľkám je blízka filozofia minimalizmu, ktorú pretavili do zloženia svojich produktov, rozhodla som sa ju otestovať na vlastnej tvári. Moja pleť si v lete obľúbila light sérum a nočné pleťové sérum s vitamínom C. V zime ju zas chráni Rich sérum, ktoré je mastnejšie.

Kategóriu obľúbencov uzatvára lak na nechty Nailmatic. Ide o lak bez obsahu chemických rozpúšťadiel, ktoré sú nahradené tými z prírodných surovín ako bavlna, kukurica alebo maniok. Farba je krásna a výdrž 6-7 dní.

Objavy

Inlight, Ushuaya a Onest. Tri tohtoročné objavy, do ktorých sa moja pleť zamilovala na prvé vyskúšanie. Superfood maska od Inlight, ktorú som prvý raz objavila na SFC showroomoch na jar, si počkala na vyskúšanie do zimy. Je to doslova vitamínová bomba pre pleť. Výsledky je vidieť okamžite. Naozaj.

S Ushuayou a jej zakladateľkou som sa zoznámila na jesenných SFC showroomoch. Inšpiratívny príbeh ženy a zloženie kozmetiky ma nadchol, že by som najradšej vyskúšala všetko. Ale na začiatok som pod vianočný stromček dostala ruženínový masážny valček. Jupí!

Onest Squalane som do svojej pleťovej rutiny zaradila len pred nedávnom, no vyhliadnutý som ho mala dlhšie. Ide o 100% squalane z cukrovej trstiny, ktorý je nemastný a rýchlo sa do pleti vstrebáva. Jeho úlohou je udržiavať pleť hydratovanú a doslova zamknúť vlahu v pleti, čo sa nám, ženám po tridsiatke, hodí.

Minerálny makeup Ere Perez s obsahom nechtíka ma presvedčil, že je podobne kvalitný ako ten môj predošlý obľúbenec od Zao. Je ľahký, krytie má tak akurát (rozumej jemné) a s pleťou splýva. Čo viac si priať?

Čaro esenciálnych olejov som objavila s doTerra a anti-ageing roll-onom Immortelle. Ide o zmes esenciálnych olejov, ktoré pokožku vyživujú a podporujú jej zdravie na bunkovej úrovni. Olej používam na očné okolie ráno a večer a výnimočne na suchšie miestečka, ktoré potrebujú okamžité vyživenie.

Omyly

Nie vždy sa všetko osvedčí tak, ako by sme si priali. Tento rok som vyskúšala aj pár takýchto produktov, pri ktorých som zistila, že:

–  tuhé šampóny jednoducho nie sú pre mňa (a je jedno aká značka)

– aj ten najčistejší rad (Puristry) od najčistejšej značky (100percent pure) môže narobiť šarapatu na pleti

– prírodné kondicionéry zaťažujú vlasy viac ako som čakala.

Kozmetika, ktorej som našla nový účel

Jeden z omylov sa mi podarilo zachrániť a nájsť mu novú funkciu. Zmatňujúci bambusový púder, ktorý mi na pleti zvýrazňoval suché miesta a na to, že mal byť transparentný bol dosť biely, som začala používať ako suchý šampón. Skvelý tuhý šampón. Dokáže stiahnuť mastnotu pri korienkoch a dodáva objem.

Objavili ste tento rok aj vy nejakú zo značiek, ktorá si vás hneď získala? Sem s ňou. A takisto sa môžete v komentárov podeliť o svoje kozmetické omyly, nech v tom nie som sama.

s láskou

Daniela

You Might Also Like

1 komentár

  • Reply Čo ma naučila výzva mesiac bez plastov - Feesinel 17. februára 2019 at 13:48

    […] tuhé šampóny a ja zas (kvôli obsahu sulfátov) odmietam tie čapované. Aj preto sa svojho Urtekramu nateraz vzdávať […]

  • Komentáre

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.