Udalosti, radosti a smútky posledných mesiacov

9. mája 2018

“Hovorí sa, že smútok má päť fáz, že všetko sa zhorší, kým sa to zlepší, a že čas nakoniec vylieči všetky rany. Ale, čo rany, o ktorých neviete a ktorých odhaľovanie nedokážete predvídať?” píše Katie Kitamura v knihe Rozchod. Týchto pár viet dokonale vystihuje uplynulé mesiace. Ich udalosti, radosti a smútky…

Musela som sa zmieriť s vecami, o ktorých som nečakala, že raz budem uvažovať. Prijala som a následne aj veľa zmenila. Začala som sa naplno venovať fotografovaniu a písaniu. Moje články si okrem iného teraz môžete prečítať aj v magazíne Biobeauty, kde každú nedeľu uverejňujem kozmetické recenzie, tipy a triky alebo rôzne zamyslenia na rôzne ekotémy. Moje fotky môžete vidieť nielen na mojom Instagrame, ale aj na Instagramoch iných blogerov a firiem, pre ktoré fotím.

A vyjde mi kniha. Teda, vyjde kniha, v ktorej mám fotky. Paťka z blogu HIT je zdravo žiť vydáva kuchársku knihu a ja som jej pomohla s fotografiami. Vyskúšala som si, aké je stylovať a fotiť jedlo.

Začala som brať tohtoročnú výzvu – 60% toho, čo pribudne do môjho šatníka  bude etické, vážne a začala upcyklovať. Zatiaľ ručne stručne, lebo nemám šijací stroj, ale možno časom zvládnem aj čosi náročnejšie.

A asi to najdôležitejšie a najhlavnejšie nakoniec. Jóga, knihy, postupná zmena myslenia, s ktorou som stále na začiatku, mi pomáha s úzkosťami, no rany, ktoré sa by mal vyliečiť čas, ešte stále len odkrýva…

s láskou

@danielaslavik

You Might Also Like

7 komentárov

 • Reply Doe 9. mája 2018 at 10:41

  ja si tiež prechádzam veľmi tažkým obdobím a nedávno som narazila na pomoc, ktorá mi skutočne pomohla…tiež som si myslela, že čas zahojí rany, no nie je to pravda…čas pomôže, ale iba s našim prispením…rany sa samé od seba časom nezahoja, musím k tomu dopomôcť ty svojimi činnmi a potom bude lepšie…z každého zármutku, z každej bolesti by si človek mal nieč zobrať, aby sa mohol stať ešte lepším a silnejším človekom a život bude krajší…btw vyzeráš neskutočne dobre na tej poslednej fotke

  • Reply Flung out of space 9. mája 2018 at 11:18

   Máš pravdu. Len tie chvíle bolesti treba prežiť… a niekedy sú fakt ťažké. Ale formuje nás to (verím, že) tým správnym smerom.

 • Reply Janka Bianka 9. mája 2018 at 12:36

  Joga je super no najelpší liečiteľ je určite čas. Všetko sa to určite zlepší, treba si teraz hlavne nájsť veci, ktoré rada robíš a na tie upriamiť svoju pozornosť. Rozchody poznáme každá a nie je to nič príjemné. Neviem síce, či ide práve o rozchod, ale každé ťažké obdobie je ťažké, no raz to prejde. Tvoje recenzie v magazíne som si všimla.

 • Reply Sabi 9. mája 2018 at 14:32

  držím ti so všetkými smermi tvojho života palce, ty si šťastie a úspech veľmi zaslúžiš 🙂

 • Reply Radka 10. mája 2018 at 20:20

  Čas je největší jistota na zahojení ran, ale když tomu aktivně pomáháme, může to jít i rychleji. Tak držím palečky, myslím, že na to jdeš moc dobře s novými projekty, na které se můžeš soustředit a dělají ti radost, a časem i sama pro sebe.

 • Reply Veronna 14. mája 2018 at 10:06

  Si jedna z mojich najväčších inšpirácií čo sa týka blogov a slovenských influencerov. 🙂 Držím ti palce, verím, že čas naozaj vylieči to, čo má a že sa všetci budeme čoskoro cítiť o čosi lepšie … Biobeauty magazín čítam veľmi rada. 🙂

  ethical vibes / blog instagram

  • Reply Flung out of space 14. mája 2018 at 10:11

   Ďakujem. Zlepšila si mi deň krásnym komentárom 🙂

  Komentáre

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.